Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Grafika przedstawiająca logotyp Koła Naukowego Prawa Podatkowego TBSP UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

XVII OKPP

XVII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego oodbyła się w tym roku 11-12 kwietnia 2024 roku w auli głównej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W tej edycji, po raz w pierwszy w historii Konferencji, wyodrębniony został dzień w całości poświęcony tematyce prawa podatkowego międzynarodowego oraz unijnego. W jego ramach zrealizowaliśmy panel w pełni w języku angielskim, przy udziale zagranicznych prelegentów; w jego zakres weszła symulacja postępowania przed organami podatkowymi.

W czasie panelu dyskusyjnego znakomici praktycy opowiedzieli zebranym o pracy doradcy podatkowego i perspektywach, jakie daje ta ścieżka zawodowa. Jak pokazał przebieg Konferencji, okazała się ona znakomitym gruntem do dyskisji dla zebranych.

Tegoroczna Konferencja znalazła uznanie w oczach zainteresowanych, czego wyrazem była wysoka frekwencja, zarówno stacjonarnie, jak i podczas transmisji zdalnej.

Bloki tematyczne objęły:

  1. Ochronę praw podatnika

  2. Elektronizację i Formalizację w kontekście praw podatnika

  3. Doradcę podatkowego jako strażnika apraw podatnika

  4. Bóle głowy w UK, włoskie tax litigation i wywiad z inhousem. Międzynarodowe prawo podatkowe i ochrona praw podatnika in action.

  5. Ochronę praw podatnika z uwzględnieniem przepisów UE - zasady, instytucje, orzecznictwo

Wszystkich studentów zainteresowanych aktywnym uczestnictwem, zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez naszych sponsorów:

Wszystkich zainteresowanych Konferencją zapraszamy do kontatku drogą elektroniczną na adres: prawo.podatkowe.tbsp@uj.edu.pl

Naszym Sponsorom, Prelegentom, oraz Organizatorom serdecznie dziękujemy za wspracie, udział i współpracę - do zobaczenia w przyszłym roku, na kolejnej edycji wydarzenia!